Førpremierevisning med introduksjon og servering på Gimle

Se den i Oslo

maria

Finn kinoforestillinger i nærheten av deg

Velkommen til førpremiere av filmen MARIA på Gimle fredag 4. april!

Angelina Jolie spiller verdens største operasanger Maria Callas i den nye filmen MARIA.

𝗗𝗮𝘁𝗼: Fredag 4. april
Tid: Kl. 17:30
Sted: Gimle 

Introduksjon: 
Visningen blir introdusert av Hedda Høgåsen-Hallesby leder for avdeling for dramaturgi og formidling ved Den Norske Opera & Ballett. Hun har doktorgrad i operastudier og bakgrunn som operaforsker fra universitetene i Oslo og Chicago.

Servering: 
Vi ruller ut den røde løperen og inviterer til en fantastisk aften i operaens ånd – på Gimle. I tillegg vil det serveres noe smått «à la Parisienne» denne dagen.

Maria Callas, verdens største operasanger, lever de siste dagene av sitt liv i 1970-tallets Paris, mens hun konfronterer sin identitet og sitt liv. "Maria" er en biografisk dramafilm om operasangeren Maria Callas.

Filmen har Angelina Jolie i tittelrollen, sammen med Pierfrancesco Favino og Alba Rohrwacher i biroller. Det er den tredje og siste filmen i Larraíns trilogi om viktige kvinner fra 20-tallet, og etterfølger til "Jackie" (2016) og "Spencer". (2021). Filmen hadde premiere på den 81. Venezia internasjonale filmfestival 2024, hvor den konkurrerte om Gullløven. Filmen har også blitt Oscar-nominert for beste foto.

"Absolutt perfeksjon" - Variety
"Utrolig rørende" - Mashable
"Angelina Jolie leverer en karriere-definerende forestilling" - The Independent

Velkommen!