Mina og røverne | Regissørbesøk | Symra kino

Velkommen til visningen av Mina og røverne med besøk av regissøren Kari Anne Moe. Det blir en samtale med henne etter filmen.
Om regissøren:
Kari Anne Moe (f. 1976) er regissør og produsent i Fuglene. Hun langfilmdebuterte med Til ungdommen i 2012 og kom deretter med Pøbler i 2015. Sammen med Gudmundur Gunnarsson er hun produsenten bak titler som For vi er gutta (2018), Kjære pappa (2020) og Hei Verden (2021). Sammen har de også gjort en rekke internasjonale co-produksjoner som Gabi between ages 8 and 13 (2021) og Hacking Hate (2024). Mina og røverne er hennes tredje kinodokumentar som regissør.
Om filmen:
Mina Hadjian er selv kjent fra radioprogrammet «Mina» som gikk på NRK P3. «Mina» var en av NRKs mest suksessrike satsinger mot en målgruppe utenfor veletablerte sosiale lag før hun fikk sparken. Mina tror på to ting: ordenes kraft og retten til å få en ny sjanse i livet. Dette har ført henne til å lage det banebrytende fengselsbaserte radioprogrammet: RøverRadioen.
I «Mina & Røverne» følger vi Mina, røvere og deres arbeid i fengselsradioen. Vi ser dem i dagligdagse situasjoner der de intervjuer hverandre og åpner opp om oppveksten, livet bak murene og livets store spørsmål. Og vi ser Mina navigere både eksplosive utbrudd, dype bekjennelser fra noen av Norges hardeste kriminelle og et uoppklart drap.
Se mindre